Wednesday, January 23, 2013

The Following, First episode: January 21, 2013
The Following, First episode: January 21, 2013

http://www.fox.com/programming/shows/?sh=the-following

"FBI Amerika Birleşik Devletleri'nde hemen hemen 300'den fazla aktif seri katil olduğunu tahmin etmektedir. Bu katiller birbirleriyle iletişim kurmak için bir yol bulurlarsa ne olur? Ya da birlikte çalışıp ülke çapında ortaklıklar kurarlarsa? Zeki bir psikopat seri katil diğerlerini bir araya getirir ve bir hayran kitlesi oluşturursa neler yaşanır? Senarist/yapımcı Kevin Williamson'ın yeni aksiyon gerilim dizisi THE FOLLOWING’e hoş geldiniz!

Ünlü seri katil JOE CARROLL (James Purefoy, "Rome") ölüm hücresinden kaçar ve yeni bir çılgınlığa soyunur. Bunun üzerine FBI, eski ajan RYAN HARDY'i (Kevin Bacon, "X-Men: First Class") davaya danışmanlık yapması için departmana geri çağırır. Artık göz önünde olmayan Hardy, edebiyat öğretmenliği yaptığı Virginia Üniversitesi'nin kampüsünde 14 kız öğrenciyi öldüren Carroll'ın dokuz yıl önce yakalanıp hapse atılmasından sorumludur. Hardy, Carroll'la ilgili her şeyi bilmektedir. Onu herkesten iyi tanır. Belki Carroll'ın psikolojik ve entelektüel anlamda tek dengidir. Ancak yıllar önce Carroll davasını çözen Ryan Hardy artık farklı bir adamdır.

Bu seri katili yakalamak için harcadığı süre boyunca hem fiziksel hem de zihinsel olarak yaralanmış olan Hardy sahadan ayrılalı uzun zaman olmuştur. Bu soruşturma Hardy'nin kurtuluşudur, harekete geçme çağrısıdır. Dokuz yıl öncesinin aksine Hardy, bu davada artık karar veren kişi değildir. Aklı fikri iş olan ve sert bir yapıya sahip JENNIFER MASON (Jeananne Goossen, "The Vow", ALCATRAZ) ve çok zeki bir genç olan MIKE WESTON'dan (Shawn Ashmore, "X-Men") oluşan bir ekiple birlikte çalışmaktadır. Ekip Hardy'i değerli bir ayrıcalıktan çok üstlenmek zorunda kaldığı bir sorumluluk gibi görmektedir. Ama Hardy, Carroll'ın katillerle iletişim kurmak için bir ağ yarattığını ortaya çıkarınca kendisini ekibe kanıtlar. Kısa süre içinde anlaşılır ki, Carroll basit bir hapishane kaçağı değildir, her şeyi planlamıştır.

FBI soruşturması Hardy'i Carroll'ın eski karısı ve katilin 10 yaşındaki oğlu JOEY'nin (Kyle Catlett) annesi CLAIRE MATTHEWS’a (Natalie Zea, "Justified") götürür. Hardy'nin ilk soruşturması sırasında, Hardy, Claire'den Carroll'ın bir sonraki girişiminin ne olacağını tahmin etmesini istemiştir. Carroll'ın suç ortakları dokuz yıl önce öldürmeyi planlayıp öldüremediği son kurbanını kaçırınca gerilim artar. Hardy, bu psikopatın başladığı şeyi bitirmeye niyetli olduğunu anlayınca Carroll’ın oyununu bitirmeyi her zamankinden daha çok istemektedir. Hikaye Hardy ve diğer FBI ajanlarının, Carroll'ın yönettiği ve gittikçe büyüyen ölüm ağıyla mücadele etmesiyle devam eder. Bu arada Carroll, kahramanı Hardy olan bir kitap yazmayı hayal etmektedir. Bir değil bir seri katil tarikatıyla karşı karşıya olan Hardy, Carroll'ı yakalamak için ikinci bir şans bulacaktır. " (taken from dizi-mag)

http://www.imdb.com/title/tt2071645/

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Following

Genre Drama
Created by Kevin Williamson
Starring

Kevin Bacon
Jeananne Goossen
Natalie Zea
Shawn Ashmore
Valorie Curry
Nico Tortorella
Adan Canto
Kyle Catlett
Maggie Grace
James Purefoy
Composer(s) John Frizzell
Country of origin United States
Language(s) English
No. of seasons 1
No. of episodes 1 (List of episodes)"Much of the media conversation surrounding The Following has been hand-wringing over the show’s graphic violence — is it too much? Is the show ill-timed in the wake of Sandy Hook?These numbers don’t lend a whole lot of clarity to that conversation. The aren’t low, but aren’t really high either. You could fairly say that the violence didn’t scare viewers into rejecting the show’s premiere (Fox’s audience was waaaay more terrified of watching The Mob Doctor last fall; the med drama opened to a 1.5 rating in this slot with the same Bones lead-in). The Following, however, received a lot more promotion and has marketable stars like Bacon and James Purefoy. In fact — and this says more about this season’s drama crop than anything else — The Following tied CBS’ Elementary as the second-highest rated new drama premiere of the season in the adult demo. (read more  http://insidetv.ew.com/2013/01/22/the-following-ratings/  )"

http://www.huffingtonpost.com/maureen-ryan/the-following-review_b_2511966.html

"...Here, we're expected to believe that Joe, a mass murderer under lock and key, was not only able to regularly access the Internet without anyone noticing, but that he was able to use those online connections to persuade people to do his bloody bidding. Investigators, including Ryan Hardy (Kevin Bacon), discover that Carroll got occasional prison visits from cult members, but his influence appeared to be most effective and extensive online..."
No comments:

Post a Comment