Friday, September 20, 2013

Medcezir, The O.C., Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez, Hazar Ergüçlü, Taner Ölmez, Rachel Bilson, Adam Brody

Medcezir, The O.C.

Medcezir bildiğiniz gibi The O.C. dizisinin Türkiye versiyonu. Oyuncular çok iyi seçilmiş. tek sorun bazı oyuncuların dizilerde uzun süre yer almasının Türkiye'deki zorluğu. Mine Tugay ve Şebnem Dönmez'in dizilerde sürekliliği konularında karneleri pek de iyi değil (Oyunculuklarına veya diziye yakışmalarına bir şey söylemiyorum). Barış Falay mükemmel bir Sandy Cohen olmuş. Hatta ne yalan söyleyeyim. Bizim Ryan Atwood'umuz çok daha yakışıklı. Bu dizi tutarsa Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Hazar Ergüçlü ve Taner Ölmez'i farklı bir yere taşıyacaktır. Özellikle Hazar Ergüçlü'den The O.C. yi bilmeyenler her an yapılacak bir kötülük veya oyun beklerken, zaman içinde dizinin en cici karakterlerinden biri olduğunu görecekler.
Dizideki hapishane sahnelerini çok abartı buldum. Özellikle böyle bir dizide hapishane sahnesindeki şarkı da neydi öyle??? O şarkı "Görüş Günü Kadınları"na daha uygun.
Yapımcı farkına varsa iyi olur.
Böyle diziler başrol oyuncularının giysileriyle, modayla, style la anılırlar. Bu dizilerin müzikleri albüm olur. Gençler için tamamen bir saatlik bir reklam alanıdır. Yabancı ülkelerdeki örneklerinde dizi oyuncularının kullandıkları telefonlardan, küpelerine, ayakkabılarına, çantalarına kadar her şey yayınlandığı hafta içinde satışaları tavan yapar.
Fan oluşturmak izleyici kitlesi seçmekle başlar.

Aman dikkat dikat dikkat diyorum...

Üşenmeyin orjinal diziyi izleyin. Biraz eski yabancı dergi karıştırın.

The O.C. gibi dizilerin başarısı "Gossip Girl" ve onun modadaki esintisini getirdi. Bu da yapımcılar için kar edilecek bir çok alan oluşturdu.
Dizi ortasındaki 30 dakika reklamlara güvenmeden biraz çalışın.


Medcezir

Oyuncular 
Serenay Sarıkaya        Marissa Cooper
Barış Falay                 Sandy Cohen
Mine Tugay               Kirsten Cohen


Şebnem Dönmez        Julie Cooper


Hazar Ergüçlü            Summer RobertsTaner Ölmez              Seth CohenASIM ŞEKİP KAYA (Bay AŞK) (Can Gürzap)


 

The O.C."The O.C. is an American teen drama television series that originally aired on the Fox network in the United States from August 5, 2003, to February 22, 2007, running a total of four seasons." Wikipedia
First episode: August 5, 2003
Final episode: February 22, 2007
Theme song: California


http://www.imdb.com/title/tt0362359/fullcredits?ref_=tt_ov_st_sm

Peter Gallagher                 Sandy Cohen


Kelly Rowan                     Kirsten Cohen


Adam Brody                    Seth Cohen


Rachel Bilson                  Summer RobertsBorn: August 25, 1981 (age 32), Los Angeles, California, United States
Height: 5' 2" (1.57 m)

Melinda Clarke                Julie Cooper

No comments:

Post a Comment