Tuesday, September 20, 2016

#icerde #gangrelated #InfernalAffairs #TheDeparted

içerde


Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Bensu Soral gibi oyuncuların yer aldığı yeni dizi klasik bir konu işliyor. Aynı konu daha önce bir çok filmde de işlenmiş.

Dizi hakkında daha ayrıntılı bilgi için Wiki ve Ay Yapım 


Dizi yapımcısına bir tavsiye vermek istiyorum.
Bu şekildeki en farklı işlenmiş dizilerden biri Gang Related dizisidir. Eğer diziyi izlerseniz mutlaka sizi kısır döngüden kurtarır ve daha önceki dizilerde de yapılmış bir çok klişelere renk getirmenizi sağlayabilir. Gang Related dizisinde Türk TV izleyicisinin hoşuna gidecek aksiyon sahneleri fazlasıyla var. 2 saatlik bir dizi yapacağınıza göre diziyi zaten var olan Poyraz Karayel versiyonundan farklılaştırmanız gerek. Kurtlar Vadisi 'ni de tekrarlayacak haliniz yok. Eskiya Dünyaya Hükümdar Olmaz zaten açık olan boşluğu fazlasıyla doldurmuş durumda.

İçerde dizisi başlangıcıyla The Departed (2006) filminin dizileştirilmiş hali olduğunun fazlasıyla sinyallerini verdi.

15 things you probably didnt know about the departed


Oyuncular kaliteli olabilir. Konu da çokça işlenmiş sağlam bir konu olabilir. Ama farklılık yaratın. Tekrar olmayın. Gang Related örneğini size vererek onun bir kopyası haline gelin demiyorum. Böyle gerçekçi ve bol aksiyonlu bir versiyonu da var bu dizilerin diyorum. Kolaya kaçıp aşk dizisine döndürmeyin. Oyuncular bile diziyi kurtaramayabilir.

Üstelik The Departed bile 2002 Hong Kong action movie Infernal Affairs filminin kötü bir kopyası.

imdb Infernal Affairs I

imdb Infernal Affairs II

imdb Infernal Affairs III

Gang Related

Beyazperde

imdb

wikipedia

facebook.com - GangRelated

No comments:

Post a Comment