Sunday, October 11, 2015

#hayatopucugu #alisunal #haticesendil As Good as It Gets (1997)

As Good as It Gets (1997

As Good as It Gets (1997) Jack Nicholson Ve Helen Hunt'ın iyi bir filmidir. Filmi hatırlayanlar Helen Hunt'ın bekar garsonluk yapan, aynı zamanda tek çocuklu bir anne olduğunu anımsarlar. Jack Nicholson da "misanthropic" bir yazar olduğunu hatılarsınız. Jack Nicholson hastalığı yüzünden iletişim kurmakta zorlanmakta, fazlasıyla titiz bir yaşam sürmektedir. Nerdeyse yürürken çizgilere basmayacak kadar titizdir. Helen Hunt'ın elini tutamaz. Güzel bir şey söylemeden önce çatalı silmek zorundadır. Köpeklerse onun için ideal bir dost değildirler.

Peki neden "Hayat Öpücüğü"? Ali Sunal'la ve Hatice Esendil'le yapılan röportajı izledim. Ali Sunal'ın aklına gelen ve iki senaristin yazdığı özgün bir eser olduğunu vurguladı. Ben filmin iyi olduğuna eminim. Filmi kötülemek gibi bir düşüncem de yok. Hatta bu tarz aşk filmlerini de gerekli görüyorum.
Ama As Good as It Gets (1997) filmi duyunca ilk aklıma gelen oldu.
Bunu da sizle paylaşayım dedim.

Yine de, film çok iyi iş yapar. Sonuçta Amerikan sineması da Uzak Doğu filmlerinden esinleniyor. Üstelik de bu alıntıları (Birebir aynısını çektiği halde) kendi orjinal fikri gibi sunuyor.

Altta da filmle ilgili bi köşe yazısı:

Titiz adamla aşk yaşanır mı? - FUNDA KARAYEL:'via Blog this'

No comments:

Post a Comment